Portal Electric - Forum
Electricieni :: Firme electrice ::  Magazin electrice :: Anunturi ::  Stiri ::  Top site uri electrice
Download ::  Forum electric :: Revista InfoElectrica ::  Reclama pe site :: Licitatii  :: Chat
Prima pagina ::  Legislatie :: Scheme electrice :: Referate ::Informatii utile :: Newsletter :: Adauga la favorite (Ctrl+D) :: Contact

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

model poiect instala
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Post new topic   Reply to topic    Portal Electric Forum Index -> Proiectare
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Trisina George
Moderator

PostPosted: Tue Aug 14, 2012 6:58 am    Post subject: model de proiect ins Reply with quote

Aveti putina rabdare pana termin proiectul de la propria mea casa si am sa-l postez aici.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
emil1963
Membru nou

PostPosted: Mon Aug 20, 2012 7:29 am    Post subject: model de proiect ins Reply with quote

Va multumesc domnule Trisina.
Am sa astept, dar ma gandesc ce fac in acest timp cei pe care dumneavoastra i-ati ajutat deja, pentru ca pana azi nu am primit nimic.
Back to top
View user's profile Send private message
Trisina George
Moderator

PostPosted: Mon Aug 20, 2012 8:11 pm    Post subject: model de proiect ins Reply with quote

Foarte simplu apeleaza la ei.
Eu nu ami am de unde sa-ti dau pt ca nu mai lucrez la firma aia. Singura ta sansa e sa astepti, daca nu vrei sa apelezi la cei care le-am dat.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Ion Calota
Administrator sit

PostPosted: Sat Mar 02, 2013 5:21 pm    Post subject: Model de proiect de Reply with quote

Prin bunavointa domnului George Trisina, care a donat cu acordul beneficiarului un model de proiect realizat de dumnnealui, va informez ca de acum puteti descarca din pagina Download atat partea scrisa cat si partea desenata a acestui proiect de instalatie electrica.
Inca o data multumim moderatorului acestui Forum, George Trisina.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
alexa radu
Membru activ

PostPosted: Sun Mar 03, 2013 10:32 am    Post subject: model de proiect ins Reply with quote

o nelamurire in legatura cu schemele electrice din proiectul dl Trisana...
Ex. plana 2/12
..conductorul PE atat la circuitele de iluminat cat si la cel de forta par a trece prin sigurante(am observat ca sunt bipolare)....
..nu trebuia aratat ca vine din tabloul electric de pe bara de PE.., fara sa fie intrerupt ,..printr-o linie continua( punctata) la fiecare circuit in parte ?

Cu stima
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Trisina George
Moderator

PostPosted: Sun Mar 03, 2013 11:46 am    Post subject: obligatoriu in momen Reply with quote

Nu e obligatoriu.
Este obligatoriu in momentul in care folosesti intrerupatoare diferentiale. Daca ai observat ca nici nulul nu e figurat pe bare ex: la intrerupatorul general tripolar sunt 5 fire.
Intrebarea asta am pus-o si eu unui verificator cand eram la inceput de cariera. Asa ca stai linistit ca e bine.
Back to top
Trisina George
Moderator

PostPosted: Sun Mar 03, 2013 11:49 am    Post subject: Intrebarea asta am p Reply with quote

Ex: plansa 5 / 12
Back to top
klaxxon
Moderator

PostPosted: Sun Mar 03, 2013 9:21 pm    Post subject: Proiect Reply with quote

Dle Trişină, vă mulţumesc pentru amabilitatea de a pune la dispoziţia
tuturor celor interesaţi acest proiect.
O sugestie:
Back to top
View user's profile Send private message
Trisina George
Moderator

PostPosted: Mon Mar 04, 2013 6:59 am    Post subject: Model de proiect de Reply with quote

In legatura cu arhivarea, sa stiti ca nu eu am postat, ci dn Calota.
Cat despre diacritice, aveti dreptate. Pe viitor voi tine cont de aceasta sugestie.
O zi buna!
Back to top
hebeanflorin
Membru nou

PostPosted: Tue Mar 19, 2013 4:16 pm    Post subject: Model proiect Reply with quote

Buna ziua,

Doresc si eu un model de proiect pentru Instalatii electrice de jt aferente locuintelor.

E-mail-ul meu este: [b:c00b928642][u:c00b928642]hebeanflorin@gmail.com[/u:c00b928642][/b:c00b928642]

Va multumesc.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Trisina George
Moderator

PostPosted: Thu Mar 21, 2013 8:34 am    Post subject: model de proiect ins Reply with quote

Intra in sectiunea "Download" si descarca-l de acolo.
Back to top
unchiu
Membru nou

PostPosted: Thu Dec 10, 2015 9:44 pm    Post subject: Re: model poiect instala Reply with quote

Buna seara,
Imi puteti trimite si mie va rog un model de proiect pt instalatii electrice va rog ?
Pentru paratraznet cu elementele de la HERMI -metoda sferei sau ceva apropiat aveti un proiect ?
nicus@unclesam.ro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
Post new topic   Reply to topic    Portal Electric Forum Index -> Proiectare All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Page 15 of 15

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Pagina de start ::  Pentru webmasteri ::  Link exchange ::  Baner exchange ::  Votul tau conteaza ::  Concurs ::  Recomanda unui prieten ::  Cursuri electricieni ::  Relaxare
© www.PortalElectric.Ro. Toate drepturile rezervate.  Design by EA
TopSite.1or1.Info - Mai mult decat un top - Monitor de trafic pentru site ul tau! top site uri
 by 1or1.info