Portal Electric - Forum
Electricieni :: Firme electrice ::  Magazin electrice :: Anunturi ::  Stiri ::  Top site uri electrice
Download ::  Forum electric :: Revista InfoElectrica ::  Reclama pe site :: Licitatii  :: Chat
Prima pagina ::  Legislatie :: Scheme electrice :: Referate ::Informatii utile :: Newsletter :: Adauga la favorite (Ctrl+D) :: Contact

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Autorizare 2A+B

Post new topic   Reply to topic    Portal Electric Forum Index -> Infiintare - Autorizare - Atestare - Avizare
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shuck
Membru nou

PostPosted: Thu Jun 06, 2013 7:17 pm    Post subject: Autorizare 2A+B Reply with quote

Buna ziua, am un pfa de 3 ani de zile si doresc sa ma autorizez, la calificare ma incadrez la CPA1 ceea ce ma obliga sa imi dovedesc experienta de 3 ani de zile. Pot fi accepat la examen cu cursul obligatoriu si cu lucrarile executate in acesti 3 ani ? Cum se procedeaza mai exact cu dovedirea experientei, pentru ca din ce am citit in lege nu as avea nici-o sansa sau nu am inteles eu bine.

Va multumesc anticipat!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Ion Calota
Administrator sit

PostPosted: Fri Jun 07, 2013 5:02 pm    Post subject: Re: Autorizare 2A+B Reply with quote

[quote:066abc980c="Shuck"]Buna ziua, am un pfa de 3 ani de zile si doresc sa ma autorizez, la calificare ma incadrez la CPA1 ceea ce ma obliga sa imi dovedesc experienta de 3 ani de zile. Pot fi accepat la examen cu cursul obligatoriu si cu lucrarile executate in acesti 3 ani ? Cum se procedeaza mai exact cu dovedirea experientei, pentru ca din ce am citit in lege nu as avea nici-o sansa sau nu am inteles eu bine.
Va multumesc anticipat![/quote:066abc980c]

Nu poti sa amintesti de lucrarile executate ca PFA pana acum pentru ca inseamna ca te autodenunti ca ai lucrat in ilegalitate ca PFA, nefiind autorizat ANRE. Trebuie sa dovedesti vechimea ca angajat.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
Trisina George
Moderator

PostPosted: Mon Jun 10, 2013 6:24 am    Post subject: Ca PFA nu ai voie. Reply with quote

Shuck: Trebuie sa-ti dovedesti vechimea din cartea de munca sau contract de munca. Pentru lista de lucrari, trebuie sa prezinti lucrarile executate sub supravegherea unui electrician autorizat si nu ca PFA. Ca PFA nu ai voie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Post new topic   Reply to topic    Portal Electric Forum Index -> Infiintare - Autorizare - Atestare - Avizare All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Pagina de start ::  Pentru webmasteri ::  Link exchange ::  Baner exchange ::  Votul tau conteaza ::  Concurs ::  Recomanda unui prieten ::  Cursuri electricieni ::  Relaxare
© www.PortalElectric.Ro. Toate drepturile rezervate.  Design by EA
TopSite.1or1.Info - Mai mult decat un top - Monitor de trafic pentru site ul tau! top site uri
 by 1or1.info