Portal Electric - Forum
Electricieni :: Firme electrice ::  Magazin electrice :: Anunturi ::  Stiri ::  Top site uri electrice
Download ::  Forum electric :: Revista InfoElectrica ::  Reclama pe site :: Licitatii  :: Chat
Prima pagina ::  Legislatie :: Scheme electrice :: Referate ::Informatii utile :: Newsletter :: Adauga la favorite (Ctrl+D) :: Contact

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Pret estimativ

Post new topic   Reply to topic    Portal Electric Forum Index -> Ai nevoie de electrician ?
View previous topic :: View next topic  
Author Message
laeucigasul
Membru nou

PostPosted: Sun Aug 29, 2010 4:22 pm    Post subject: Pret estimativ Reply with quote

Buna ziua, dori sa stiu si eu un pret estimativ la o instalatie electrica, la un apartament cu 3 camere, aproximativ 70 mp. Inlocuire panou sigurante, inlocuit cablul vechi (banuiesc ca se sparg pererii deoarece nu e pe canal),inca cateva prize in plus in fiecare camera, cablu tv in fiecare camera. Doar manopera.
Back to top
View user's profile Send private message
Barbulescu Serban
Membru activ

PostPosted: Sun Aug 29, 2010 5:11 pm    Post subject: Re: Pret estimativ Reply with quote

puteti descarca variante demo la programe de devize constructii ex intelsoft 15 zile si sa va calculati nr ore etc
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
silviu drulea
Membru nou

PostPosted: Sun Aug 29, 2010 7:56 pm    Post subject: pret estimativ Reply with quote

Prima problema pe care trebuie sa v-o puneti este daca vecinii vor suporta sa li se zguduie blocul vre-o 3 zile pt. a taia alte canale. Daca blocul este din prefabricate nu va recomand sa taiati alte canale.Analizati in ce masura se pot pastra conductoarele existente si doar daca e absolut necesar inlocuiti-le.Nu mi se pare util dpdv economic sa se inlocuiasca de ex.INTENC-ul functional de Al de 4 cu FY2,5.Pentru pozitiile noi analizati posibilitatea traseelor aparente.Daca peretii sunt din caramida este mult mai simplu de taiat canale si doar in acest caz ar fi mai facila inlocuirea intregii instalatii dar si aici doar daca este absolut necesar.
Back to top
laeucigasul
Membru nou

PostPosted: Mon Aug 30, 2010 2:17 pm    Post subject: cablu fiind ca o &qu Reply with quote

vecinii ar fi ultima problema, blocul cred ca este din prefabricate, dar cei care au facut acest bloc au facut economie, nu au pus firele in copex sau in canal de pvc, ci le-au zidit, cablu fiind ca o "pamblica" verde din cu miez din aluminiu, care se rupe foarte usor
Back to top
Marin Colceag
Membru activ

PostPosted: Mon Aug 30, 2010 7:54 pm    Post subject: Re: Pret estimativ Reply with quote

15-20 euro/mp fara tva
Back to top
sandelbruce
Membru nou

PostPosted: Tue Aug 31, 2010 12:06 pm    Post subject: Re: Pret estimativ Reply with quote

[quote:bf42509d55="laeucigasul"]Buna ziua, dori sa stiu si eu un pret estimativ la o instalatie electrica, la un apartament cu 3 camere, aproximativ 70 mp. Inlocuire panou sigurante, inlocuit cablul vechi (banuiesc ca se sparg pererii deoarece nu e pe canal),inca cateva prize in plus in fiecare camera, cablu tv in fiecare camera. Doar manopera.[/quote:bf42509d55]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Manopera te costa in jur de 1800 lei .Pentru mai multe detalii : 0762764169 Florin..inginer
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
cristi-3
Membru activ

PostPosted: Wed Sep 01, 2010 10:40 am    Post subject: 40 ron per loc de ap Reply with quote

Manopera se ridica la costul de 1300 ron schimbarea instalatiei+40 ron per loc de aparat suplimentar(priza,lampa,intrerupator,etc).0767295717 cristian filip tehnician autorizat ANRE.
Back to top
catax
Membru nou

PostPosted: Wed Sep 08, 2010 12:36 pm    Post subject: electrician ieftin Reply with quote

buna ziua, va ofer o instalatie imprecabila, ieftina, dupa preferintele dv. cu garantia lucrarii, seriozitate. experienta in instalatii electrice pe blocuri nou construite, vile,case. materiale ieftine, daca doriti le achizitionam impreuna daca nu vi le achiz eu. va rog sa ma sunati pt a discuta detalii si a va oferi un cost estimativ tel 0761804667
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Portal Electric Forum Index -> Ai nevoie de electrician ? All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Pagina de start ::  Pentru webmasteri ::  Link exchange ::  Baner exchange ::  Votul tau conteaza ::  Concurs ::  Recomanda unui prieten ::  Cursuri electricieni ::  Relaxare
© www.PortalElectric.Ro. Toate drepturile rezervate.  Design by EA
TopSite.1or1.Info - Mai mult decat un top - Monitor de trafic pentru site ul tau! top site uri
 by 1or1.info